Pleťové ošetrenia

Home - Pleťové ošetrenia

Ak chceme aby naša pokožka vyzerala zdravo musíme jej venovať pravidelnú starostlivosť. Pleťové ošetrenia v salóne ZANA riešia jednotlivé problémy pleti a tak isto prevenciu pred nimi.

Pleťové ošetrenia a kozmetika
V salóne ZANA sa venujeme dámskym aj pánskym pleťovým ošetreniam, ktoré prispôsobíme stavu pokožky a vašim želaniam. Ošetrenia sa pohybujú v rôznom časovom intervale, približne od 30 min do 90 min podľa vašej potreby a podľa konkrétneho typu ošetrenia.
Pleť sa vám odvďačí za to, že sa o ňu poctivo a pravidelne staráte.

Ponúkame vám:

 • starostlivosť o suchú a dehydratovanú pleť
 • o pleť, ktorá potrebuje výživu a vypnutie
 • o pleť s prejavmi starnutia alebo zrelú pleť
 • aj starostlivosť o problematickú alebo mastnú pleť

Každé ošetrenie má niekoľo krokov napríklad: povrchové čistenie pleti, nanesenie exfoliačnej masky alebo enzymatického peelingu, pokračuje sa tonizáciou a zmäkčením pleti, nasleduje manuálne hĺbkové čistenie alebo čistenie prístrojom skin scrubber, masáž tváre a dekoltu. Súčasťou ošetrenia je aj záverečná úprava pleti.


Pravidelná starostlivosť je tajomstvom krásnej a zdravej pleti.
Základom pre všetky typy pleti je ranné a večerné čistenie pleti. Ráno je potrebné pokožku s použitím vhodných kozmetických prípravkov pripraviť na náročný deň. Ochrániť ju vhodným denným krémom a očným krémom.  Večer potrebuje vaša pleť dôkladne očistiť od potu, prachu, mastnoty a zvyškov make-upu. Vaša pleť potrebuje doplniť výživné látky, ktoré bude vstrebávať počas spánku. Pri domácej starostlivosti by nemala chýbať čistiaca emulzia, alebo gél, pleťové mlieko, pleťové tonikum na dočistenie pleti a vhodný krém podľa typu pokožky. Len pravideľným čistením pleti udržujete pokožku čistú, sviežu a zdravú.

V prípade mastnej, problematickej či aknóznej pleti je prvoradé hĺbkové alebo prístrojové čistenie pleti.Pokiaľ je pokožka dlhodobo znečistená, póry upchané mazom, prachom alebo zbytkami krémov, pokožka nie je schopná v potrebnom množstve prijímať výživné látky.

Základným krokom ošetrenia pokožky je exfoliácia, ktorou sa odstránia odumreté bunky, čím sa bráni upchávaniu pórov. Pleť je pripravená prijímať potrebné výživné látky. Zároveň sa tak stimuluje tvorba nových, zdravých a životaschopných buniek. Toto sú dôvody, pre ktoré dávame veľký dôraz na exfoliáciu pleti pri každom ošetrení. Používame kvalitné produkty, ktoré čistia ošetrujú aj chránia pleť.

Masáž tváre a dekoltu pôsobí relaxačne, povzbudí unavenú a rozžiari vašu pleť. Masážou pôsobíme na všetky tri vrstvy kože, čím pleť výrazne oživíme, omladíme a vypneme. A vy si doprajete dokonalý relax a uvoľnenie pre telo aj myseľ. Tiež ňou predídeme aj predčasnej tvorbe vrások, ktorou trpia najmä dámy so suchou pleťou. V takom prípade je vhodné začať s masážou tváre už po 20-tke.

Účinky kozmetickej masáže:

 • mechanické odstránenie odumretých buniek zrohovatenej vrstvy a odplavenie škodlivých produktov z tkaninového metabolizmu
 • uvolnenie mazových a potných žliaz, čím sa udržiava prirodzená rovnováha hydratácie
 • mierne odstránenie kyseliny mliečnej, ktorá spôsobuje únavu pokožky, čo pôsobí blahodárne na mimické svaly
 • urýchlenie metabolizmu pokožky, čím sa znižuje vrstva podkožného tukového maziva
 • priaznivé pôsobenie na nervové zakončenia v pokožke, čo pozitívne vplýva na nervovú sústavu
 • zlepšenie prekrvenia pokožky, čím sa zvyšuje prísun kyslíka a živín do pokožky
 • oddialenie tvorby vrások a zmiernenie príznakov starnutia a ochabnutosti pleti pomocou odborných a špeciálnych ťahov

Aknózna pleť vyžaduje špecifickú pravidelnú starostlivosť. Typickým znakom problematickej pleti býva mastnejšia pokožka, rozšírené póry, alebo zapálené póry spôsobené baktériami. V takýchto prípadoch problematickej pleti je vhodné dbať aj na životosprávu, napríklad na dostatok tekutín či príjem surovej zeleniny. Častou chybou je nadmerné alebo nevhodné odmastňovanie a tým vysušovanie aknóznej pokožky. Treba myslieť na to, že aj mastná pleť potrebuje hydratáciu a tonizáciu. Radi vám preto poradíme vhodný druh ošetrenia a správnu kozmetiku na domáce použitie.

Ponúkame ultrazvukové čistenie pleti čo je čistenie pleti prístrojom skin scrubber. Jedná sa o bezbolestné ošetrenie bez vytláčania a naparovania, ktoré prináša dokonalú regeneráciu, detoxikáciu a oživenie pleti. Pomocou unikátneho prístroja dosahujeme maximálny účinok čistenia, ktorý sa okamžite prejaví.